Про заклад

Наш центр – це дружна родина, де педагогічні працівники живуть інтересами і проблемами учнів, допомагають успішному зростанню кожного; де панує добро і злагода.
Наш колектив – це педагогічні працівники, учні, батьки, соціальні партнери, які володіють перспективним баченням того, яких змін потребує центр сьогодні, готові до співпраці та співробітництва.

Ми ставимо за мету не просто йти в ногу з часом, а випереджати його. Це необхідна умова для сміливих і успішних кроків у майбутнє. Ми пишаємося нашими учнями, радіємо успіхам, рухаємося в завтрашній день.

Вже 40 років веде підготовку спеціалістів служби побуту Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг. І, як свідчить практика, проводиться така підготовка якісно і на високому рівні, тож випускники центру успішно працюють і в Україні, і в близькому та далекому зарубіжжі.
Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг був заснований 20 січня 1970 року як учбово-курсовий комбінат з підготовки кравців. З 1972 року тут вже навчали кравців, в’язальників, перукарів, годинникарів-граверів, фотографів, взуттьовиків, слюсарів по ремонту складної побутової техніки, закрійників, приймальників комплексних пунктів.

З 1973 року учбово-курсовий комбінат було перейменовано у професійно-технічне училище Сумського обласного управління побутового обслуговування населення. З 1985 року училищу присвоєно номер 24.

У жовтні 2002 року ПТУ № 24 реорганізовано у Сумський професійний ліцей сфери послуг.
З липня 2008 року ліцей став державним професійно-технічним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг.

Під керівництвом творчо обдарованих педагогів уже 20 років діє театр мод центру «Кокетка» – його візитка картка на різноманітних заходах. Театр мод відомий і на всеукраїнському рівні, неодноразово ставав призером та дипломантом престижних конкурсів, фестивалів, таких як «Феєрія краси», «Кубок Харкова», «Успіх моди» тощо.

Учні центру щорічно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі перукарського мистецтва та нігтьової естетики.
Окрасою центру є конкурси професійної майстерності «Зірки – на сцену!», які перетворюються на справжнє свято професійної компетентності та краси.
Креативний колектив центру створює нові колекції моделей одягу, які вражають розмаїттям барв та часто дивують приємними несподіванками.

З метою втілення творчих ідей у реальність на базі центру створена туристична агенція «Зелений папуга». Різноманітність варіантів екскурсій дозволяє підібрати для кожного туриста саме ту програму, яка відповідає його побажанням.
Заклад формує творчу, активну, цілеспрямовану, впевнену у собі особистість.
Виявляє і підтримує обдарованих учнів.
Забезпечується ефективна діяльність органів учнівського самоврядування, популяризація здорового способу життя.
Традиційно в центрі проходить учнівський форум «Учня потрібно любити». А в дні учнівського самоврядування юнаки і дівчата виконують обов’язки працівників адміністрації, викладачів, майстрів виробничого навчання.
Спорт у закладі – то й справді цілий світ. Світ, що працює на здоров’я, характер молодих людей, формує культуру оптимізму, віру у свої можливості. На початку навчального року та в час його завершення відбуваються учнівські туристичні зльоти.

У закладі люблять рости і само реалізовуватися, дивувати проектами, задумами,новизною, багато встигати і постійно підтримувати життєвий баланс, цінувати час і не проминути жоден талант, відзначати здібних та обдарованих, а відтак – творити атмосферу з великим запасом енергії, що йде тільки на корисні справи, додає впевненості, множить перемоги, утверджує почуття: центр – рідний дім і кожен у нім – велика цінність.