Заява на вступ
2018-2019 навчальний рік
"МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ"
Кожен вівторок у Центрі розпочинається з інформаційної лінійки, яку проводить практичний психолог КУЛИЖКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА.
Так, 9 жовтня, лінійка на тему «МИ – ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ» зібрала всіх: і учнів, і педагогів.
Розпочала Тетяна Оександрівна зі слів: «Ти – людина нового тисячоліття. Сьогодення несе нову моду. Сучасний еталон краси – здорова людина, що вибирає здоровий спосіб життя. Адже саме здоров’я є тим чарівним ключем, що відкриває двері можливостей…».
А далі розпочалася рухлива, завзята фізкультхвилинка. Розім’ялися перед робочим днем усім колективом.

Наше життя
Наше життя
Наше життя


ТРЕНІНГОВЕ ЗАНЯТТЯ
22.10.2018 року на інструктивно - методичній нараді з педагогічним коллективом відбулося тренінгове заняття на тему: «Ефективне спілкування або як вийти з трикутника Карпмана», яке підготовила і провела практичний психолог КУЛИЖКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА.
«Тема взаємин між людьми для педагогів не нова, хоча завжди актуальна. А трикутник КЛАСИКА ТРАНСАКТНОГО АНАЛІЗУ СТІВЕНА КАРПМАНА наочно пояснює багато моментів маніпуляцій у відносинах, - відмітила Тетяна Олександрівна.
Потім вона так яскраво охарактеризувала переслідувача, жертву, рятівника, їх взаємодії і переміщення у трикутнику, що кожен зміг зрозуміти для себе, в які ігри він включається.
Інформація вразила всіх і дала поштовх для бурхливого обговорення ще і на наступний день: як же виходити з трикутника і не допускати маніпуляцій?
Тетяна Олександрівна вже готує наступне заняття - продовження теми під назвою «Шлях Героя», адже сучасна освіта потребує ГЕРОЇВ, їй НЕ потрібні жертви.

Наше життя

Наше життя[/center]
Наше життя
Наше життя


ШЛЯХ ГЕРОЯ
Практичний психолог КУЛИЖКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА з педагогічним колективом, 05.11.2018 року, продовжила цикл занять по трикутнику Карпмана.
«Усі люди, без винятків, хочуть жити краще, ніж живуть зараз. Однак люди, замість цього цілком зрозумілого плану дій, чомусь воліють заздрити, ревнувати і дратуватися замість того, щоб вчитися», - зазначила Тетяна Олександрівна.
І вона запропонувала знайти вихід із трикутника Карпмана.
Були проаналізовані трикутники трансформації із жертви – в героя, із героя – в переможці.
Всі присутні виконали вправу «ШЛЯХ ГЕРОЯ», де кожен зміг спланувати СВІЙ ШЛЯХ ГЕРОЯ, щоб завжди і в усьому перемагати.
«Якщо ви потрапили в подібний трикутник, необхідно постаратися вийти з нього. Навіть якщо вам подобається ваша роль, і ви отримуєте від неї певні вигоди, необхідно розуміти, що такі відносини не є здоровими. Вічна боротьба вимотує і відбирає масу енергії. Але ж цю енергію можна направити на свій розвиток і самовдосконалення», - підсумувала Тетяна Олександрівна.

Наше життя
[center]Наше життя


ТРЕНІНГ
08.11.2018 р. практичний психолог КУЛИЖКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА провела тренінг «Як створити свій БРЕНД?» із учнями групи №9 з професії «Фотограф (фотороботи)».
Цілі тренінгу:
- допомогти учасникам освоїти суть персонального бренду і соціального іміджу, як двох взаємопов’язаних складових;
- опрацювати основні етапи побудови персонального бренду і розглянути механізми соціального іміджу;
- допомогти учасникам розібратися наскільки конкурентоспроможним і ефективним буде їх персональний бренд на ринку.
Погодьтеся, тема дуже важлива!
Учні завжди із задоволенням відвідують заходи від Тетяни Олександрівни. Тому прийняли активну участь і зараз.
«Кожен виніс для себе щось нове і цікаве. Всі ділилися своїм досвідом, успіхами в створенні бренду, нюансами роботи з клієнтами, ідеями і сумнівами. Тож щиро дякую всім учасникам тренінгу за творчу атмосферу, активність і наснагу!», - ось так, як завжди, емоційно відповіла Тетяна Олександрівна на питання колег «Як все пройшло?»

Наше життя
Наше життяВсеукраїнський благодійний фонд "Серце до серця" у квітні місяці проводив XIII щорічну Всеукраїнську благодійну акцію "Серце до серця" - "Почуй світ!" - метою якої був збір коштів для дітей з вадами слуху. На зібрані кошти фонд закуповує медичне обладнання та безкоштовно передає у користування лікарням.
Наші учні та працівники активно долучилися до збору коштів.


Заняття з елементами арт-терапії "Маско, я тебе знаю"

Людина, яка живе в соціумі, має певний набір масок. Маска дає можливість сховатися, "замаскуватися", не показати себе справжнього. Саме зняття масок, ідентичність самому собі, автентичність первинних переживань було метою цього заходу. Емоцій - шквал.
Докладніше
Один з найкращих способів саморозвитку – читання літератури
Книги здатні подарувати читачеві свіжі враження та новий досвід, а також допомогти стати креативніше і успішніше.
Науково доведено, що художня література здатна суттєво впливати на свідомість, створювати орієнтири для розвитку людей, змінювати і культивувати цінності.
Головне – правильно вибрати книгу, яка допоможе змінити себе і своє життя, стати впевненіше і сильніше.

1.Генії і аутсайдери: Чому одним все, а іншим нічого?
Малкольм Гладуелл

Життя несправедливе. Гроші, влада, слава і успіх розподіляються серед людей вкрай нерівномірно. Але чому одним все, а іншим нічого? Чи правильно зводити причини успіху лише до особистих якостей, які даровані природою? Малкольм Гладуелл перший, хто виявив приховані закони за тим, що завжди здавалося виключно волею випадку.
Ці закони пояснюють, чому видатні хокеїсти народжуються, як правило, в січні і практично ніколи в жовтні; чому азіатським школярам математика дається легше, ніж іншим; чому, щоб стати престижним нью-йоркським адвокатом, потрібно бути євреєм. Книга показує, що є спільного у Білла Гейтса, Бітлз і Моцарта і чому їм вдалося переплюнути однолітків.
Генії і аутсайдери — не посібник «як стати успішним». Це захоплююча подорож у світ законів життя, які ви можете використовувати собі на користь.

2.Код впевненості. Чому розумні люди бувають не впевнені в собі і як це виправити
Роберт Келсі

Мільйонам людей не вистачає впевненості, щоб повністю розкрити свій потенціал і досягти успіху в кар'єрі та особистому житті. У своїй книзі, що ґрунтується на численних дослідженнях та особистому досвіді, Роберт Келсі розповість, що таке впевненість і як її можна досягти, а також які міфи і перешкоди змушують нас втрачати віру в себе.
Ви впораєтеся зі своїм страхом, тривогою і стресом, навчитеся легко налагоджувати стосунки з оточуючими і досягнете висот у кар'єрі й особистому житті, про які раніше могли лише мріяти.

3.Бійся, але дій: як перетворити страх з ворога в союзника
Сьюзен Джеферс

Всі ми чогось боїмося - розлучитися, попросити про підвищення, піти на відкритий конфлікт, змінити роботу. Але яка б не була природа вашого страху, ви можете позбутися від нього раз і назавжди. У цій книзі Сьюзен Джеферс дає техніки та інструменти, які допомогли незліченній безлічі людей упоратися зі своїми страхами і йти по життю впевнено.
Цей бестселер Сьюзен Джеферс витримав 20 видань тільки англійською мовою і розійшовся тиражем понад 2 млн примірників. Можливо, це найавторитетніша книга про подолання страху.
Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтеся, як позбавитися від негативного програмування, не допустити, щоб вами керували інші, і сказати «так» усім обставинам свого життя.
Джеферс з притаманними їй гумором і проникливістю покаже, як стати сильним перед своїми страхами і насолоджуватися всією повнотою життя.

4.Парадокс Шимпанзе. Менеджмент мозку
Стів Пітерс

Усередині кожного з нас живе емоційний Шимпанзе, який може бути, як нашим кращим другом, так і найлютішим ворогом. Ви не розумієте, що заважає вам стати успішним і щасливим? Іноді ви не в змозі зрозуміти навіть самого себе? Ваші емоції часом керують вашим життям? Ця книга допоможе вам перемогти свого внутрішнього ворога і зробити його кращим другом.
Парадокс Шимпанзе – неймовірно потужна модель управління мозком, яка допоможе вам стати щасливою, впевненою в собі, здоровою і успішною людиною. Її творець, професор Стів Пітерс, пояснює причину внутрішньої боротьби, яка відбувається у вашій свідомості, а потім демонструє, як застосовувати це знання в кожній сфері вашого життя. Прочитавши книгу, ви зрозумієте, як працює ваш мозок; навчіться керувати своїми емоціями і думками, будете в будь-якій ситуації володіти собою, станете такою людиною, якою мріяли.

5.Проект Щастя. Мрії. План. Нове життя
Гретхен Рубін

Гретхен Рубін зуміла відкрити в собі і своєму звичайному житті невичерпні джерела радості. Розроблений нею план з набуття щастя надихне вас на складання власного. Крок за кроком, завдяки невеликим щоденними змінами, ви навчитеся ефективніше використовувати час, позбудетеся від занепокоєння і невдоволення собою, станете кращою дружиною, матір'ю, другом і колегою і досягнете всього, що вважаєте важливим і необхідним для щастя.
«Проект Щастя – це спроба змінити ваше життя. Спочатку йде підготовчий етап, коли вам потрібно розібратися, що приносить вам радість та задоволення, а що викликає у вас гнів, досаду, нудьгу, докори совісті. Далі слід прийняти рішення, намітити ті конкретні дії, які зроблять вас щасливішими. Потім настає найцікавіша частина – виконання ваших рішень», - говорить автор.

6.Як перестати турбуватися і почати жити
Дейл Карнегі

У цьому бестселері, переглянутому нещодавно спадкоємцями автора для нового видання, містяться перевірені часом методи і поради Дейла Карнегі, які прославили його ім'я кілька десятків років тому. І сьогодні формули практичної поведінки і соціальної психології допомагають позбутися від усього, що заважає насолоджуватися активним життям, успіхами і щастям.
В книзі Як перестати турбуватися і почати жити? автор пропонує читачам скористатися своїми ідеями, які він не тільки підкріплює теорією, але й супроводжує прикладами з реального життя.

7.Думай повільно, швидко вирішуй
Даніель Канеман

Книга-бестселер 2011 року, написана Даніелем Канеманом - психологом, професором Прінстонського університету, США, лауреатом Нобелівської премії з економіки за «застосування психологічної методики в економічній науці, особливо — при дослідженні формування суджень і прийняття рішень в умовах невизначеності».
Наші дії і вчинки визначено нашими думками. Але чи завжди ми контролюємо наше мислення? Даніель Канеман пояснює, чому ми іноді робимо нераціональні вчинки і як ми приймаємо неправильні рішення. У нас є дві системи мислення. Повільне мислення включається, коли ми вирішуємо задачу або вибираємо товар в магазині. Зазвичай нам здається, що ми впевнено контролюємо ці процеси, але не будемо забувати, що позаду нашої свідомості у фоновому режимі постійно працює швидке мислення - автоматичне, миттєве і неусвідомлюване.

8.Вийди з зони комфорту
Брайан Трейсі

Книга номер 1 по саморозвитку. Вона переведена на 40 мов. Куплено понад 1 200 000 примірників. Ця книга зробила Брайна Трейсі тим, хто він є зараз — зіркою і гуру для всіх, хто прагне ефективності.
У книзі представлений результат більш ніж тридцятирічного вивчення питань розподілу часу. Вона розповідає про те, як добиватися вирішення складних завдань, виходячи із зони комфорту.
Книга представляє інтерес для будь-якого, незалежно від роду занять, хоча в першу чергу автор звертається до тих, кого прийнято називати діловими людьми. У ній ви знайдете 21 практичну пораду, яку можна застосувати негайно.

9.Сила волі
Келлі Макгонігел

Від сили волі залежать фізичне здоров'я, фінансове становище, відносини з оточуючими і професійний успіх – це відомий факт. Але чому ж нам так часто не вистачає цієї самої сили волі: в одну мить ми володіємо собою, а в іншій – нас переповнюють почуття і ми втрачаємо контроль?
Стенфордський професор Келлі Макгонігел, узагальнивши результати новітніх досліджень, пояснює, як замінити шкідливі звички корисними, як перестати відкладати справи на останній момент, навчитися зосереджуватися і справлятися зі стресом. За методикою Макгонігел виховати в собі силу волі виявляється на диво легко – і неважливо, для чого вона вам потрібна: схуднути, кинути курити, зайнятися спортом, перестати перевіряти пошту кожні п'ять хвилин або знайти нову роботу. Ви навіть не уявляєте, наскільки недооцінюєте свої можливості!

10.Почни
Джон Ейкафф

Ця книга для тих, хто хоче змінити своє життя, піти від повсякденності і почати все заново. Почни - про те, що ніколи не пізно відмовитися від розміреного і звичного, але досить прісного і нічим не видатного життя. Бути як всі не становить праці, адже при цьому не треба робити нічого особливого. Неординарний, яскравий шлях набагато складніший, тому що доводиться ризикувати, виходити із зони комфорту і кидати виклик собі і оточуючим.
Автор, популярний блогер і мотиваційний спікер, протиставляє свій досвід звичайної людини, який одного разу починає цілеспрямовано прагнути до чогось. Прочитавши цю книгу, ви отримаєте потужний позитивний заряд і захочете змінити своє життя негайно, а наведені практичні поради неодмінно допоможуть вам в цьому.
[/justify]
Докладніше
Як боротися зі стресом і напругою?
Поради педагогам
Стреси стали невід'ємною частиною нашого життя. У той час як невелика напруга - це нормально і навіть необхідно, занадто велика напруга може торкнутися якосты життя і здоров'я. Ви можете скоротити ефекти напруги, якщо ідентифікуєте його причини. Розуміння, в чому причина, чи зможете ви з цим впоратися чи ні, допомагає запобігти безлічі бід.
Напруга зачіпає кожного з нас по-різному, і найефективніші способи звільнитися від нього різні для кожної людини. Ви можете спробувати різні методи, щоб дізнатися, що підходить саме для Вас. Ось деякі методи для того, щоб зменшити напругу:
 Заняття спортом. Регулярна фізична діяльність - один з найефективніших методів управління стресами.
 Письмова робота .Дослідження показує, що вираз проблем у письмовій формі може бути дуже ефективним способом скоротити рівень напруги.
 Вираз почуттів. Розмова, сміх, крик і вираз гніву – нормальні частини емоційного цілющого процесу.
 Улюблене заняття. Хоббі або будь-яка інша здорова діяльність у вільний від роботи час є хорошим способом розслаблення. Робота добровольця або волонтерство зазвичай відволікають від власних проблем і знижують стрес.
 Цілеспрямоване розслаблення тіла. Таке розслаблення включає вправи на дихання, вправи на розслаблення м'язів, масаж, ароматерапію, йогу, і традиційне китайське розслаблення.
 Зосередження уваги. Ця процедура вчить, як розслабити тіло через самогіпноз, роздуми, вправи, прослуховування розслаблюючої музики, і використання гумору, щоб скоротити напругу.
На додаток до зменшення одномоментної напруги, також важливо скоротити кількість напруги протягом усього життя.
Ось деякі способи скоротити стреси повсякденного життя:
• Методи управління часом. Планування і розташування за пріоритетами ваших зобов'язань роблять Вас працездатним і ефективним.
• Стратегії управління стресом. Потрібно навчитися ідентифікувати той спосіб боротьби з напругою, який дійсно не допомагає, і виявляти кращий спосіб боротьби з ним.
• Вибір здорового способу життя. Зрівноважування своїх зобов'язань, відпочинок, правильна їжа, не куріння, і обмеження в алкоголі особливо важливі при бажанні скоротити напругу.
• Підтримка друзів і сім'ї. Люди, у яких є сильна сімейна підтримка чи підтримка близьких друзів, більш пристосовані до стресів життя.
• Позбавлення від поганих думок. «Гальмуєте» думки, які викликають стресс надалі. Управління своїми думками є корисним інструментом для того, щоб скоротити напругу.
Напруга може пригнічувати Вас. Довіртеся другу чи члену сім'ї, якщо немає таких близьких людей, Ви можете звернутися за професійною допомогою.
Як оцінити рівень напруги?

Ваш рівень напруги залежить від ваших генетичних (успадкованих) рис. Те, яку підтримку Вам надають члени сім'ї та друзі, ваш минулий досвід зі стресом, здатність впоратися і прийти в норму, дуже важливі. Те, що може здаватися напругою для однієї людини, не завжди буде стресовим для іншого. Ваш рівень напруги в будь-якій ситуації залежить, від того, як Ви це сприймаєте, і як довго це триває.
Деякі люди вже мають досвід справлятися з напругою, а інші тільки вчаться. Якщо стреси з одного й того ж питання з кожним разом доставляють Вам все більше і більше проблем, Вам необхідно навчитися справлятися з цим.
Зміни в житті, наприклад, втрата коханого, весілля, або проблеми на роботі можуть викликати велику напругу. Потрібно завжди пам'ятати, що життя продовжується, не дивлячись ні на що.
Як стресс впливає на людину?
Напруга може мати серйозний вплив на ваше здоров'я, особливо якщо це хронічний стрес. Він зачіпає серце і кровоносні судини, нервову систему і імунну систему.
Напруга може викликати занепокоєння і концентрацію на труднощах. Це завдає шкоди здоров'ю, наприклад, хвороба коронарної артерії, діабет і астма. Протягом довгого часу, напруга може призвести до депресії, проблем у відносинах і поганого виконання роботи.
Коли Ви нервуєте, ваше тіло виробляє гормони, які збільшують серцебиття, частішають подих і забезпечують вибух енергії. Майже всі системи організму, такі як серце і кровоносні судини, імунна система, легені, травна система і мозок, готуються справлятися з небезпекою. Тим самим Ви змушуєте їх працювати в прискореному ритмі, а потім різко припиняєте їх діяльність.
Трохи напруги в житті - це нормально і навіть необхідно, щоб життя залишалося цікавим. Проте надмірний стрес може зіткнутися зі здатністю вирішувати складні завдання і взаємодіяти з іншими людьми. Якщо у Вас надто багато напружених ситуацій або триваюча напружена ситуація, Ви можете відчувати себе нещасними і надалі мати проблеми зі здоров'ям. Але протягом життя, в процесі вирішення ряду проблем, Ви поступово вчитеся долати стреси і напругами
.

Докладніше
Поради батькам


Поради батькам конфліктних дітей
Стримуйте прагнення дитини провокувати сварки з іншими. Треба звертати увагу на недоброзичливі погляди один на одного або бурмотіння собі під ніс. Звичайно, в усіх батьків бувають моменти, коли ніколи й неможливо контролювати дітей. І тоді найчастіше виникають «бурі».
• Не намагайтеся припинити сварку, обвинувативши іншу дитину в її виникненні і захищаючи свою. Намагайтеся об’єктивно розібратися в причинах її виникнення.
• Після конфлікту обговоріть з дитиною причини його виникнення, визначте неправильні дії вашої дитини, що призвели до конфлікту. Спробуйте знайти інші способи виходу з конфліктної ситуації.
• Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вона може утвердитися в думці про те, що конфлікти неминучі, і буде продовжувати провокувати їх.

Докладніше
Поради учням


Поради учням
Поради учням
Поради учням
Поради учням
Поради учням
Поради учням


Як виховати в собі лідера?
Лідер- це впевнена у собі людина, яка володіє харизмою і здібностями вести за собою інших.
Десять якостей, які притаманні лідеру:
1. Бачення мети
Лідери мають чітке уявлення про те, куди вони хочуть йти і чого вони мають намір домогтися. Формулюйте особисті цілі на майбутнє.
2. Здатність приймати рішення
Лідери не бояться прийняти складне і непопулярне рішення, бо нерішучість вбиває ресурси і можливості. Спочатку, приймайте рішення в тих областях, де невдача не стане критичною для вашої впевненості у собі.
3. Прийняття ризику
Лідери повинні мати мужність діяти в ситуаціях, коли позитивний результат не гарантований. Аналізуйте ситуацію, перераховуючи переваги й недоліки кожного варіанту.
4. Мотивація інших
Лідери вміють надихати людей працювати для досягнення загальних цілей. Для цього вивчіть потреби, які можуть мотивувати людей.
5. Уміння створити команду
Лідери створюють продуктивно діючі групи. Учіться використовувати найкращі якості решти членів команди.
6. Прагнення до самопізнання
Лідери знають свої сильні і слабкі сторони і об’єктивно оцінюють свою поведінку. Аналізуйте
свої дії та їх наслідки, запитуйте думку інших, ведіть щоденник.
7. Збереження цілісності особистості
Лідери повинні бути надійними, контролювати емоції, дотримуватись своїх цінностей.
8. Робота над собою протягом усього життя
Лідерам власне прагнення постійно вчитися, рости і бути відкритим до нових ідей.
9. Ефективне спілкування
Лідери можуть знайти підхід до різних людей. Перш за все, практикуйте активне слухання і вивчайте невербальні сигнали тіла.
10. Активна допомога іншим в досягненні успіху
Лідер дає можливість іншим повністю реалізувати свій потенціал, розуміючи, що тим самим тільки зміцнить команду і принесе користь групі.
Успіхів у розвитку лідерських якостей!
Докладніше
Сторінка психолога


ВАС ВІТАЄ
Кулижка Тетяна Олександрівна

Контактна інформація:
моб. тел.: +38099 0507450
e-mail: tetianakulyzhka@gmail.com

Освіта:
1989 - 1991рр. Дніпропетровське педагогічне училище.
2003 - 2008 рр. Сумський педагогічний університет ім. А.С.Макаренка, за спеціальністю «Соціальна педагогіка та практична психологія» здобула кваліфікацію практичного психолога та соціального педагога.

Додаткова освіта:
Навчання у Київському центрі раціонально - інтуїтивної терапії «Я» на тренінгах:
«Використання арт-терапії у психологічному консультуванні»,
«Психодіагностика в роботі дитячого психолога»,
«Раціонально - інтуїтивна терапія. Базові методи консультування»,
«Робота психолога з клієнтами, які перенесли травму»,
«Пісочна психотерапія».
Пройшла навчання і є координатором Шкільної служби розв’язання конфліктів. Взяла участь у першому міжнародному фестивалі «Арт-практик: інноваційні психотехнології арт-терапії» м. Київ. Пройшла навчання за програмою Харківського інституту Гештальта і Психодрами «Консультування від А до Я» з метою удосконалення навичок консультування підлітків, батьків та сімейного консультування. Тренінг «Основи Еріксоновського гіпнозу та метафори», взяла участь у V зимовому міському Психологічному марафоні, пройшла семінар – тренінг «Використання асоціативних карт у роботі практичного психолога, психотерапевта» від Національної академії педагогічних наук Україні та закінчила курси післядипломної освіти.
Досвід роботи:
1991р.-1999р. Дитячий комбінат №362, м. Дніпро, вихователь
2008р.-2012р. Рекламне агентство «Лимон», психолог
2012 р.- 2015р. Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 практичний психолог
На сьогоднішній день - місце роботи та посада:
ДПТНЗ ПТО «Сумський центр дизайну та сфери послуг», практичний психолог.
Професійний досвід:
- Проведення консультативної роботи з клієнтами та учасниками навчально-виховного процесу.
- Проведення індивідуальної та групової психодіагностики всіх учасників навчально-виховного процесу.
- Проведення розвивальної та корекційної роботи з учнями.
- Просвіта учнів, вчителів, батьків.
- Налагодження позитивного психологічного клімату у колективі.


Психологічна служба у структурі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.
Робота психолога у ДПТНЗ «Сумському центрі ПТО з дизайну та сфери послуг» проводиться згідно Закону України «Про Освіту», Наказа МОНУ № 127 від 03.05.99 р «Про затвердження положення про психологічну службу системи освіти України», Листа МОНУ від 27.08.2000 р №1/9-352 «Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України», Етичного кодексу практичного психолога, Конвенції ООН про права дитини.
Основні напрями роботи практичного психолога:
Робота з учнями:
- психодіагностичні дослідження (анкетування, спостереження)
- консультаційна робота (індивідуальна та групова за результатами проведених досліджень, з проблем в особистому та суспільному житті, у скрутних життєвих обставинах)
- корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (за результатами діагностування)
- психологічна просвіта (виступи на виховних годинах, години психолога)
- профілактична робота (бесіди, диспути, «круглі столи»)
Робота з викладачами та майстрами в/н:
- Психодіагностичне дослідження (вивчення рівня емпатійних тенденцій, визначення моделей педагогічного спілкування, визначення симтомів емоційного вигорання)
- консультаційна робота (консультування з актуальних питань навчально-виховного процессу, за результатами дослідження з наданням рекомендацій, з особистісної сфери)
- корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (ділові ігри, тренінги)
- психологічна просвіта (виступи на засіданнях викладачів, участь у «круглих столах»)
Робота з батьками:
- консультаційна робота (індивідуальне консультування)
- психологічна просвіта (виступи на батьківських зборах)

Роль психолога в центрі:
1. Від успішної роботи практичного психолога залежить загальна психологічна атмосфера закладу.
2. Практичний психолог виявляє «дезадаптованість» учнів, рівень психічного здоров’я, міжособистісні стосунки у групах.
3. За допомогою психологічного консультування кожен учень, батько чи педагог може вирішити свої особистісні проблеми, знайти вихід із конфліктної ситуації.
4. Психологічне просвітництво створить умови для повноцінного особистісного розвитку і професійного самовизначення учнів.

Докладніше
Назад Вперед