Заява на вступ
Наш центр – це дружна родина, де педагогічні працівники живуть інтересами і проблемами учнів, допомагають успішному зростанню кожного; де панує добро і злагода.
Наш колектив – це педагогічні працівники, учні, батьки, соціальні партнери, які володіють перспективним баченням того, яких змін потребує центр сьогодні, готові до співпраці та співробітництва.
Ми ставимо за мету не просто йти в ногу з часом, а випереджати його. Це необхідна умова для сміливих і успішних кроків у майбутнє. Ми пишаємося нашими учнями, радіємо успіхам, рухаємося в завтрашній день.
Вже 40 років веде підготовку спеціалістів служби побуту. І, як свідчить практика, проводиться така підготовка якісно і на високому рівні, тож випускники центру успішно працюють і в Україні, і в близькому та далекому зарубіжжі.
Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг був заснований 20 січня 1970 року як учбово-курсовий комбінат з підготовки кравців. З 1972 року тут вже навчали кравців, в’язальників, перукарів, годинникарів-граверів, фотографів, взуттьовиків, слюсарів по ремонту складної побутової техніки, закрійників, приймальників комплексних пунктів.
З 1973 року учбово-курсовий комбінат було перейменовано у професійно-технічне училище Сумського обласного управління побутового обслуговування населення. З 1985 року училищу присвоєно номер 24.
У жовтні 2002 року ПТУ № 24 реорганізовано у Сумський професійний ліцей сфери послуг.
З липня 2008 року ліцей став державним професійно-технічним навчальним закладом "Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг".
Під керівництвом творчо обдарованих педагогів уже 20 років діє театр мод центру «Кокетка» – його візитка картка на різноманітних заходах. Театр мод відомий і на всеукраїнському рівні, неодноразово ставав призером та дипломантом престижних конкурсів, фестивалів, таких як «Феєрія краси», «Кубок Харкова», «Успіх моди» тощо.
Учні центру щорічно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі перукарського мистецтва та нігтьової естетики.
Окрасою центру є конкурси професійної майстерності «Зірки – на сцену!», які перетворюються на справжнє свято професійної компетентності та краси.
Креативний колектив центру створює нові колекції моделей одягу, які вражають розмаїттям барв та часто дивують приємними несподіванками.
З метою втілення творчих ідей у реальність на базі центру створена туристична навчальна агенція. Різноманітність варіантів екскурсій дозволяє підібрати для кожного туриста саме ту програму, яка відповідає його побажанням.
Заклад формує творчу, активну, цілеспрямовану, впевнену у собі особистість. Виявляє і підтримує обдарованих учнів.
Забезпечується ефективна діяльність органів учнівського самоврядування, популяризація здорового способу життя.
Традиційно в центрі проходить учнівський форум «Учня потрібно любити». А в дні учнівського самоврядування юнаки і дівчата виконують обов’язки працівників адміністрації, викладачів, майстрів виробничого навчання.
Спорт у закладі – то й справді цілий світ. Світ, що працює на здоров’я, характер молодих людей, формує культуру оптимізму, віру у свої можливості. На початку навчального року та в час його завершення відбуваються учнівські туристичні зльоти.
У закладі люблять рости і самореалізовуватися, дивувати проєктами, задумами,новизною, багато встигати і постійно підтримувати життєвий баланс, цінувати час і не проминути жоден талант, відзначати здібних та обдарованих, а відтак – творити атмосферу з великим запасом енергії, що йде тільки на корисні справи, додає впевненості, множить перемоги, утверджує почуття: центр – рідний дім і кожен у нім – велика цінність.
ДПТНЗ «Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг» активно вивчає і впроваджує передовий виробничий досвід. У 2020 році на базі Навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників з професій «Швачка», «Кравець». «Закрійник» організовано та проведено наступні заходи:
- семінарське заняття спільно з торговою маркою «Мс Алістер» за участю випускниці минулих років Тетяною Мс Алістер на тему «Виготовлення сучасних колекцій одягу»;
- майстер-клас з теми «Фарби і тканина» спільно з представником швейного підприємства «Теракот», засновником підприємства, випускницею нашого центру Шкарупою Ю.Г.;
- майстер-клас з виготовлення сучасних штор, який провела дизайнер Махмуд Аліна, також випускниця минулих років, на якому учасники отримали нові знання з виробничих технологій та ознайомились з тенденціями сучасних партерних тканин;
- майстер-клас з теми «Обробка зрізів у виробах з прозорих тканин» представниками ФОП Ширай І.І.;
- майстер-клас з теми «Сучасні технології обробки застібки у виробах з стрейчових тканин» представниками швейного підприємства з виготовлення спортивного одягу;
- майстер-клас із виготовлення новорічного подарунку «Гнома».
Активно працювала лабораторія центру по експериментальній роботі. Було розроблено лекала та виготовлено зразки виробів худі, сорочки жіночої, комбінезону, напівкомбінезону, спідниці та топу. На всі експериментальні зразки була підготовлена необхідна технічна документація (ескіз, опис моделі, перелік деталей) та проведена фотосесія.
Плідно співпрацює центр з народним колективом дизайн-студією «Артель мода» із виготовлення колекцій одягу.
Разом з торговою маркою «Мс Алістер» було виготовлено колекцію одягу, яка на ХХ Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» зайняла І місце.
Активно працюють учні груп перукарського профілю:
- І місце у заключному етапі Всеукраїнського конкурсу «Снігова королева» з професії «Перукар»;
- І місце в онлайн-чемпіонаті з перукарського мистецтва у номінації «ВE COOL BE BLONDIE»;
- участь заключному етапі конкурсі WorldSkills Ukraine з перукарського мистецтва;
- майстер-клас з професії «Манікюрник, педикюрник» – «Техніка подвійного мазка».
Щоквартально виставки робіт з професії «Фотограф (фотороботи): «Портрет» (у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці та в агенції промоції «Суми), «Душа осені», «Мій погляд і ніяких емоцій лише почуття».
Три роки поспіль учениці з професії «Перукар (перукар-модельєр) є стипендіатами голови Сумської обласної державної адміністрації.
ДПТНЗ «Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг» долучається і до благодійних акцій:
- надання перукарських послуг у фотопроєкті «Усе починається з мами»; народному колективу дизайн-студії «Артель мода», центру психологічної реабілітації дітей області;
- член журі у конкурсі краси в КУ «Сумській міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня»;
- виступи театру мод «Кокетка» на виставках, фестивалях, семінарах, конкурсах міста та області з демонстрацією колекцій одягу;
- участь із майстер-класами з усіх професій центру у міських, обласних заходах.
Усі педагогічні працівники діляться власним педагогічним досвідом на семінарах, конференціях, майстер-класах, виставках, чемпіонатах міжнародного, усеукраїнського, регіонального, обласного рівня та вивчають передовий педагогічних досвід. Завдяки вивченню передового досвіду впроваджують нові форми і методи організації освітнього процесу: уроки-екскурсії, уроки-виставки, уроки на свіжому повітрі; уроки-майстер-класи, уроки-семінари.
У 2020 році ДПТНЗ «Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг» отримав золоту медаль на Одинадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2020».
Цілеспрямовано працює й рада учнівського самоврядування. У 2019-2020 н.р. учениця групи № 18 з професії «Агент з організації туризму. Адміністратор» Бєлоусова Марія стала віце-президентом Сумського округу Обласної ради лідерів учнівського самоврядування. У 2020-2021 н.р. учениця Тітаренко Анастасія (група № 4, професія «Перукар (перукар-модельєр), візажист») – віце-президент Сумського округу Обласної ради лідерів учнівського самоврядування.
У 2020 році було організовано і впроваджено нові форми організації профорієнтаційної роботи:
- ребрендінг емблеми освітнього закладу;
- короткометражні відеоролики з кожної професії центру;
- флешмоби до свят;
- майстер-класи з кожної професії.

Докладніше