гороскоп совместимости по знакам задиака гороскоп телец женщина водолей мужчина совместимость нажмите чтобы перейти гороскоп рака льва на 2017 гороскоп на 2017 год раку женщине
З
в
о
р
о
т
н
ій
з
в'
я
з
о
к

25 січня


25-01-2018, 09:14

 

Тетяна - розумна, справедлива і наполеглива! І не даремно саме вона обрана бути покровителькою всіх студентів! Давайте брати з цієї ніжної, витонченої, і, водночас, сильної і цілеспрямованої жінки приклад у всьому! З Тетяниним Днем! 

 

25 січня святкують Тетянин день. Але мало хто знає, що його відзначають вже 20 століть.

У цей день православна церква вшановує святу великомученицю Тетіану Римську.

Як з’явилося свято

Народилася свята Тетіана в Римі близько 200 року в сім’ї вельми знатних римлян-християн. У той час у Римі було багато язичницьких храмів і, яка подія б не відбувалася, всі мали принести жертвоприношення. Християни ж вважали це зреченням від Христа. Тому вони ухилялися від участі в таких святах. Коли почалися гоніння на християн, язичники схопили і святу Тетіану. Змушували її принести жертву Аполлону. Але під час її молитви статуя впала і розбилася. Після чого Тетіану судив сам правитель Риму. Її жорстоко катували, кидали до в’язниці, намагалися втопити і заганяли у клітку до лева. Тетіана завжди залишалася непохитною та молилася Христу. Згодом Тетіані було винесено смертний вирок – усікновення мечем. Але язичники так і не змусили Тетіану молитися їхнім богам. Пізніше юну християнку Татіану Римську проголосили святою, а день її смерті 25 січня став Тетяниним днем. У цей день всі жінки, які названі ім’ям Тетяна (в перекладі з грецької Татіана означає упорядниця) відзначають день ангела. Мощі святої мучениці Татіани зберігаються в Свято-Успенському Псково-Печерському монастирі. Ікона святої мучениці Татіани з часткою мощей знаходиться в Новоспаському чоловічому монастирі.

25 січня

25 січня