гороскоп совместимости по знакам задиака гороскоп телец женщина водолей мужчина совместимость нажмите чтобы перейти гороскоп рака льва на 2017 гороскоп на 2017 год раку женщине

Лідер


21-12-2016, 23:57

Лідер - це особистість!

 

Слово «лідер» вилучено з англійської мови і означає «ведучий», «вказує шлях». Саме вміння бути лідером в значній мірі визначає, чи досягає люди успіху, і будуть вони щасливі в житті. Лідер - це не погони і не ордени. Це не значок, не кваліфікація і не банківський чек. Лідер - це:

- чіткі етичні принципи, сумлінність і порядність;

- високі особистісні й професійні якості;

- вміння працювати в команді;

- самодисципліна і наполегливість.

 

Лідер - це особистість! Ерудована, коректна і гідна в моральному відношенні людина. Авторитет лідера виростає з довіри, але не приходить разом з ним. Чим більше довіру і відповідальніше поведінку лідера, тим більше визнання він набуває, тим впливовішим стає його вплив на людей, тим значніше успіх до якого можуть прийти лідер та його команда. За лідером завжди йдуть під впливом сили його авторитету, а не авторитету сили. За лідером йдуть не тому що доводиться йти, а тому що хочеться йти. Подвійні стандарти, прірва між деклараціями і реальним ставленням підриває основу основ - віру людей, породжуючи тим самим недовіру, пасивність і небажання діяти.

Найважливіша риса, яка відрізняє справжнього лідера від всіх інших - це його моральна чистота: етичність поведінки, істинність цінностей і відмова від негідних дій. Лідерство - це відповідальність. Ні, не за інших людей, а за себе і свої відносини з ними. Слова і вчинки лідерів мають величезний вплив на десятки, сотні і тисячі людей. Від лідерів вимагається здатність прояснити свої власні цінності, так як саме вони свідомо чи несвідомо будуть панувати у вашій організації чи групі.

Відповідальність - це наша здатність вибирати відповідь, нашу реакцію в будь-яких обставинах. Ми слідуємо прийнятим рішенням, тому що здатні відповідати, тобто говорити і робити одне і теж. Першим кроком відповідальної поведінки лідера виступає його здатність визнавати свої помилки і критично оцінювати свою роботу. Це забезпечить конструктивні зміни та рух вперед. Без здорової самокритики є небезпека «осліпнути» і опинитися в полоні псевдо досконалості, коли вище тільки зірки. Для лідера немає більшої небезпеки, ніж бути завжди правим. Тоді співпраця заміняється голим адмініструванням, починаються конфлікти і боротьба не за результат, а за те, щоб бути завжди правим, що є руйнівним для будь-якої організації так і для самого лідера. Тим не менш, дуже багато людей причини своїх невдач бачать поза себе і, відповідно, очікують зовнішніх змін. Вони розраховують на те, що поліпшення повинні прийти ззовні: від держави, компанії або інших людей. Це вони повинні змінитися і енергія концентрується на спробі змінити інших. Насправді, те, що дійсно змінить ваше життя, знаходиться всередині. І це - ваша особиста філософія. Вона

складається в певні відносини, а відповідно дії і результати. І якщо результати вас не влаштовують, значить, ваше ставлення до життя, праці, до себе і людей повинно змінитися. Це залежить тільки від вас і повністю у ваших руках і у ваших силах. Якщо людина бачить причини своїх бід і невдач у оточуючих, це означає, що він втратив контроль над собою і своїм життям. Нею керують особливості та недоліки інших людей.

В управлінні можна спостерігати два шляхи:

- управління собою і своїми стосунками з іншими людьми;

- управління іншими людьми і контроль за ними.

 

Ваша здатність керувати собою - основа вашого успіху у відносинах з іншими людьми.

Справжнє самоповагу приходить з влади над собою, вміння плідно впливати на своє життя і взаємодіяти з оточуючими. Лідери вміють цінувати своїх людей і їх виняткову можливість для досягнення цілей. Найважливіша якість лідера - вміння працювати з людьми. Живу участь і інтерес до людей - це кращий спосіб викликати їх інтерес до себе і до своєї справи. Очевидно, успішний той, хто успішно працює з людьми!

У світі існують необмежені можливості для позитивної взаємодії, зростання і розвитку. Важливо відкривати в людях те найкраще, що в них є. Для цього необхідний новий рівень мислення, заснований на принципах ефективної взаємодії.

Процес формування цінностей та вашої особистої філософії лідерства потребує аналізу і часу, але в якості віддачі ви отримуєте компетентність, особистісну зрілість і ефективність в справах і вчинках.