гороскоп совместимости по знакам задиака гороскоп телец женщина водолей мужчина совместимость нажмите чтобы перейти гороскоп рака льва на 2017 гороскоп на 2017 год раку женщине

Історія створення та розвитку центра


19-03-2013, 22:05

ЦЕНТР - РІДНИЙ ДІМ І КОЖЕН У НІМ – ВЕЛИКА ЦІННІСТЬ

 

Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг забезпечує доступ до якісної професійної освіти. Уже понад 40 років готує кваліфікованих, конкурентоспроможних на сучасному ринку праці робітників.

Очолює заклад талановита й творча жінка – Надія Григорівна Аніна, яка пройшла шлях від майстра виробничого навчання до директора: «У нас всі учні здібні, обдаровані і талановиті», – з гордістю стверджує вона. А творчість у закладі розглядає як рушійну духовну силу, що підтримує молодих у житті, дає можливість розвиватися, глибше пізнавати світ і себе в ньому.

Центр був заснований 20 січня 1970 року як учбово-курсовий комбінат по підготовці кравців. З 1973 року учбово-курсовий комбінат перейменовано в професійно-технічне училище Сумського обласного управління побутового обслуговування населення.

З 1985 року училищу присвоєний № 24, у жовтні 2002 року ПТУ-24 реорганізовано в Сумський професійний ліцей сфери послуг, а з липня 2008 року ліцей став державним професійно-технічним навчальним закладом "Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг”.

Гордість закладу – його кадри, люди професійні, віддані своїй справі, справжні наставники, старші друзі учнів. П’ятдесят творчих, наполегливих, ініціативних людей складають сім’ю педагогів. Більшість з них – випускники закладу, успішно оволоділи тут кількома професіями, а вищу освіту здобули у престижних інститутах та університетах. Викладачі закладу володіють новими інформаційними технологіями, використовують інтерактивні форми навчання, особистісно-орієнтовані підходи, роблять все для того, щоб з першого року навчання учні брали участь у виробничих відносинах, працювали на економіку Сумщини, почувалися патріотами, сучасними молодими спеціалістами.

Безцінний скарб центру – його учні. За більш ніж 40 років заклад підготував майже 20 тисяч спеціалістів. Абсолютна більшість з них стала успішними сучасними професіоналами. Нині в ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» навчається 450 юнаків та дівчат, які опановують професії закрійника, кравця, перукаря-модельєра, візажиста-стиліста, електромеханіка з ремонту та обслуговування комп’ютерів та побутової техніки, адміністратора, агента з організації туризму, манікюрника, педикюрника на базі повної загальної середньої освіти.

Під керівництвом творчо обдарованих педагогів уже 20 років діє театр мод центру «Кокетка» – його візитка картка на різноманітних заходах. Театр мод відомий і на всеукраїнському рівні, неодноразово ставав призером та дипломантом престижних конкурсів, фестивалів, таких як «Феєрія краси», «Кубок Харкова», «Успіх моди» тощо.

Учні центру щорічно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі перукарського мистецтва та нігтьової естетики.

Окрасою центру є конкурси професійної майстерності «Зірки – на сцену!», які перетворюються на справжнє свято професійної компетентності та краси.

Креативний колектив центру створює нові колекції моделей одягу, які вражають розмаїттям барв та часто дивують приємними несподіванками.

З метою втілення творчих ідей у реальність на базі центру створена туристична агенція «Зелений папуга». Різноманітність варіантів екскурсій дозволяє підібрати для кожного туриста саме ту програму, яка відповідає його побажанням.

Заклад формує творчу, активну, цілеспрямовану, впевнену у собі особистість. Виявляє і підтримує обдарованих учнів.

Забезпечується ефективна діяльність органів учнівського самоврядування, популяризація здорового способу життя.

Традиційно в центрі проходить учнівський форум «Учня потрібно любити». А в дні учнівського самоврядування юнаки і дівчата виконують обов’язки працівників адміністрації, викладачів, майстрів виробничого навчання.

Спорт у закладі – то й справді цілий світ. Світ, що працює на здоров’я, характер молодих людей, формує культуру оптимізму, віру у свої можливості. На початку навчального року та в час його завершення відбуваються учнівські туристичні зльоти.

У закладі люблять рости і само реалізовуватися, дивувати проектами, задумами,новизною, багато встигати і постійно підтримувати життєвий баланс, цінувати час і не проминути жоден талант, відзначати здібних та обдарованих, а відтак – творити атмосферу з великим запасом енергії, що йде тільки на корисні справи, додає впевненості, множить перемоги, утверджує почуття: центр – рідний дім і кожен у нім – велика цінність.